ajtó ablak nyílászáró - - Amikor nyílászárót választasz...
Amikor nyílászárót választasz...Amikor építkezel, vagy felújítasz és eljutsz a nyílászárók kiválasztásáig, biztosan benned is felmerül a kérdés, hogy: Vajon elegendő szekértelemmel rendelkezem-e az ablakok, ajtók kiválasztásához.
Meggyőződésünk, hogy a megfelelő nyílászáró választáshoz nem kell szakembernek lenned, az persze Neked is hasznodra válik, ha néhány szakkifejezés jelentésével tisztában vagy.
Ehhez igyekszünk segítséget nyújtani az alábbiakban a legfontosabb kifejezések rövid és érhető magyarázatával, emellett megpróbálunk rávilágítani a nyílászáró kiválasztásakor figyelembe veendő legfontosabb szempontokra, annak érdekében, hogy évtizedekig elégedetten élj együtt velük... Megfogalmazzuk azokat a kérdéseket, amelyek biztosan benned is felmerülnek, az ajtók ablakok kiválasztásánál. |
A nyílászáró részei
A nyitható nyílászárók két fő alkotóelemből állnak:
1. a tok szerkezetből és a
2. szárny szerkezetből.
A tok szerkezetet építik be az előre kialakított nyílásba és a szükséges (függőleges és vízszintes) beállítások után rögzítik azt. A tokhoz a szárny a vasalat által kapcsolódik, és a vasalat segítségével mozgatható, nyitható és zárható.
Az üveg
Az üveg meghatározó része az ablaknak, hiszen lehetővé teszi, hogy a fény bejusson az épületbe. Régen az ablakok szimpla üvegréteggel készültek, ma már dupla, sőt egyre inkább terjednek a tripla üvegrétegű ablakok.
Ezeket az üvegrétegeket összeragasztják és nemesgázzal töltik ki az üvegek közötti légrést, annak érdekében, hogy csökkentsék az üvegszerkezet hővezetését, és ezáltal javítsák az ablak hőszigetelő képességét.
A hőszigetelő képesség további fokozása érdekében üvegre hővisszaverő lágyfém bevonatot visznek fel, ez a „thermo-pan”, melynek segítségével üvegházhatást érnek el, így a meleg bennrekedését az épületben.
Az ablakok biztonságát, betörés-védelmet több üvegréteg speciális fóliával történő összeragasztásával érik el a gyártók. Az így készülő üvegek töréskor nem esnek szét, mert a fólia összetartja a sérült üveget.
A vasalatok
A vasalatok jelentős fejlődésen mentek át az elmúlt évtizedekben, ezzel együtt egyre bonyolultabbá váltak. A ma alkalmazott vasalatok többféle nyitási módot engednek meg. Az elavult, csak nyílni tudó ablakokkal szemben, ma már képesek nyílni és bukni, forogni, billenni, stb.
A legbonyolultabb vasalatokat a bejárati ajtóknál és a tetőablakoknál alkalmazzák, mivel ott többféle funkciónak is meg kell felelniük. A bejárati ajtóknál többek között a több ponton való záródás, míg a tetőablakoknál a tisztíthatóság miatt van szükség az átlagosnál kicsit bonyolultabb vasalatra.
Az ablakoknál léteznek teljesen rejtett vasalatok, amelyek egyáltalán nem láthatóak és emiatt esztétikusak, és persze praktikusak is, mert ezeket az ablakokat sokkal könnyebb takarítani.
| Címkék: ajtó ablak nyílászáró, müanyag ablak szimpla üveggel, ablak tripla, thermo ablak50x50, tripla üveges ablak, tisza ajtó u érték, ajtó ablak nyílászáró tippek, bejárati ajtó 70x200, ablakok tripla uveggel velemeny, 60x80-as műanyagablak |
ABLAK NYÍLÁSZÁRÓ ÁRAJÁNLAT
Hozzászólások... Amikor nyílászárót választasz...
Amikor nyílászárót választasz..., 60x80-as műanyagablak, ablakok tripla uveggel velemeny, bejárati ajtó 70x200, ajtó ablak nyílászáró tippek, tisza ajtó u érték, tripla üveges ablak, thermo ablak50x50, ablak tripla, müanyag ablak szimpla üveggel, ajtó ablak nyílászáró |